Cinegekirály természetismereti verseny

A nyíregyházi Móra Ferenc Általános Iskola a 2011/2012-es tanévben ismét versenyre hívja tanulóikat környezet- és természetismeretből.

Célcsoport: 2., 3., 4., 5. osztályos tanulók

Évfolyamonként 3 fős csapatokkal vehetnek részt a természetet kedvelő, ismerő, szívesen búvárkodó gyerekek.

A változatos, játékos feladatok elsősorban a tananyagra épülnek.

-  2. évfolyam: Az erdő élete, az erdő növény- (lágyszárú virágos növények, cserjék, fák) és állatvilága (rovarok, madarak, emlősök), környezetvédelem

-  3. évfolyam: A mező, a víz, vízpart növény- és állatvilága.
Környezetünk védelme.

-  4. évfolyam: Zöldség, gyümölcs. Tarkabarka állatvilág. Hazánk, Magyarország. Élőhelyünk, a Föld. Környezet-, természetvédelem.

-  5. évfolyam: Szántóföldi növények. Haszonállatok. Állatok a házban és a ház körül. Állatvédelem. A térkép. Időjárás és éghajlat.

A verseny időpontja: 2012. április 26. csütörtök 1400  Gyülekező: 1330-tól

Nevezési díj: 500 Ft/fő, azaz 1500 Ft/csapat, melyet a helyszínen kell fizetni

Nevezési határidő: 2012. április 11.

Nevezés módja: írásban faxon (nevezési lapon) vagy telefonon

(Nevezési lap az iskola honlapjáról letölthető.)

Nevezési lap letöltése

Kérjük a jelentkező iskolákat, hogy évfolyamonként legfeljebb két csapattal nevezzenek!

A versennyel kapcsolatos további információval állunk a rendelkezésükre a 42/455-507-es telefon- és faxszámon.

Címünk: Móra Ferenc Általános Iskola, 4400 Nyíregyháza, Fazekas János tér 8.

www.mora-nyh.sulinet.hu

Munkájukhoz sok sikert kívánunk!

Nyíregyháza, 2012. március 12.

Nagyné Takács Klára

versenyfelelős